GC Mimarlik

+90 212 2366140-+90 212 327 61 30
gcmimarlik@gcmimarlik.com

Sosyal Medya
ENGLISH

WYNDHAM HOTEL

KALAMIS MARINA
KONSEPT: "MEKANLA BÜTÜNLESEN YESIL"

Kalamis Marina’da bulunan bes yildizli Otelin Mimarisi neoklasik oldugu için,  Otelin Peyzaj Mimari Tasarimi da mimariyi desteklemek ve bütünlük saglamasi amaci ile formal bir peyzaj alani olarak tasarlandi. Yapisal ve Bitkisel Peyzaj da net geometriler, budanabilen, formlu bitkiler, daire ve dikdörtgen sabit ve mobil saksilar kullanildi. Otelin peyzaj projesi tasarlanirken yapisal peyzaj alani maksimum talep edildiginden, avluda özel olarak tasarlanan mobil saksilarla bitkisel peyzaj uygulandi. Bu saksilar;  avluda farkli kullanim alternatiflerine olanak saglanmasi amaçlanmis olup, organizasyonlarda ihtiyaç durumuna göre yer degistirilerek istenilen hacimler saglandi.

Otelin bahçe kotunda: avlu, yüzme havuzu, güneslenme terasi ve cafe bulunmaktadir. Yapisal Peyzaj olarak; Zeminde dogal tas, betonarme saksiliklar, özel tasarlanan fiber mobil saksilar ve ferforje bitki paravani imalati yapildi. Bitkisel Peyzaj olarak;  top ve piramidal formlu, her dem yesil ithal bitkiler kullanildi. Kalamis’in tarihçesinde, villa bahçelerinde kullanilan Manolyalar, otelin genel bitki örtüsünü olusturarak tarihsel dil canlandirildi. Özel imalat büyük saksilarda (çap:100cm): çiçekli büyük agaç olarak Kamelya ve Manolyalar kullanilarak binanin sert zemin yapisi yumusatildi. Bahçede: çit bitkisi olarak; defne, büyük Manolyalar (h:500cm), saksilarda; kirmizi meyveli çobanpüskülü (Ilex), top formlu ve piramidal formlu porsuk çami (Taxus baccata), top formlu simsir (Buxus), renkli yaprakli cennet bambusu (Nandina), kaya sarmasigi (Hedera helix), kirmizi çiçekli sakiz sardunyasi kullanildi.

Çati terasta; yüzme havuzu ve güneslenme terasina uygun olarak bitkiler saksilarda kullanildi ve dikdörtgen saksilarda dikilen bitkilerle bordür saglandi. 

Iç mekanda yüksek tavanli balo salonun fuayesinde yapay isikta yetisebilen canli yesil renkte ithal “zamioculcas” bitkisi kullanildi.
Proje Detayı

KONUM
KALAMIS ISTANBUL

PROJENİN ALANI
2 500 m²

TASARIM SÜRECİ
MAYIS 2012 - EYLÜL 2012

UYGULAMA SÜRECİ
ARALIK 2012 - EYLÜL 2013