GC Mimarlik

+90 212 2366140-+90 212 327 61 30
gcmimarlik@gcmimarlik.com

Sosyal Medya
ENGLISH

ALMINA HOTEL GUESTHOUSE

SULTANAHMET

'KONSEPT: ‘YEREL DOKUYA MODERN DOKUNUSLAR’

Romalilari, Bizanslilari ve Osmanlilari agirlayan Istanbul’un tarihi bölgesi Sultanahmet’te bulunan Almina Hotel’e, ek olarak Sirkeci banliyö demiryolu hattinin paralelinde, Küçük Ayasofya caddesin de, eski bir konutun otele dönüsüm projesi  ile  ALMINA HOTEL GUESTHOUSE tasarlandi.

Yapinin eski, oldukça yipranmis ve bakimsiz olmasindan;  yigma binanin dis kabugu esas alinarak; dis cephede ve iç mekânlarda tamamen soyma islemi yapildi. Güçlendirme ile birlikte teknik hacim dâhil tüm mekanik sistemler yenilendi. Mevcut iki katli olan yapiya ek olarak Çati Kati insaa edildi.

Dis Cephe Tasarim Projesi, Iç Mimari Projesi  ve  Çati Kati Uygulama Projeleri ile birlikte otele dönüsüm tamamlandi.  Mevcut binanin vaziyet planindan ve egrisel  açilardan olusan duvarlarindan dolayi  odalarin yerlesim  planlari birbirinden farkli ele alinarak tasarlandi. Her odanin kendi içinde dinlenme, uyku, dolasim ve islak hacim alanlari ayri ayri planlandi. Mevcut otel konseptinden farkli bir atmosfer yaratmak amaciyla yerel dokudan, özgür ve çagdas çizgilerden, sakin renklerden ve dogal malzemelerin yalinligindan faydalanildi. Tarihi bir bölgede, farkli estetik mekanlar  yaratarak, konuklarin konforu da göz önünde bulundurularak tefris üniteleri tasarlanip özel imalati yapildi.

Oda konumlari deniz manzarasini maksimum ölçüde kullanmak amaciyla tasarlandi. Ayni zamanda kentsel  dönüsüm  projesi olan demiryolu hattina cephesi bulunan yapida, genis  pencere açikliklariyla iç ve dis mekanlarin birbirlerine olan  uyumlarina önem verildi.

- 1. ve 2. Kat: Odalar

- Çati Kati: Suit Odalar

Proje Detayı

KONUM
ALMINA HOTEL GUESTHOUSE

PROJENİN ALANI
300 m²

TASARIM SÜRECİ
SUBAT 2015 - NISAN 2015

UYGULAMA SÜRECİ
MART 2015 – HAZIRAN 2015